Yılbaşını Kutlayabileceğiniz 3 Harika Yer

Yılbaşını evde geçirmek fazla sıkıcı olabiliyor. Bazen kendimizi çok farklı hissetmek isteriz. Sizde bu zamandan birindeyseniz yılbaşını kutlayabileceğiniz harika 3 yer ile tanışın.

Paris

Yeni yıla girerken Paris’te bulunmanız bütün sene boyunca romantizminizi sürdürecektir. Eğer yeni bir yıla Paris’te girmeyi düşünürseniz bir mekan yerine çeşitli mekanlarda yeni yılınızı karşılamanız mümkün. Eiffel Kulesi’nin yer aldığı meydan en çok tercih edilen kutlama mekanı olmaktadır. Dünyanın her bir yerinden yüzlerce kişi yeni yıla Eiffel Kulesi’nin yakınında girmek için Paris’e akın etmektedirler. Kalabalıktan olduğundan kuleye çıkamasanız da binlerce kişi ile orada olmak ayrı bir heyecan verecektir. Diğer mekanıysa Champs Elysees bulvarı. Burası da aynı Eiffel Kulesi kadar insanı içerisine almaktadır. Kalabalığı sevmeyen biriyseniz burası pekte size uygun bir yer olmayacaktır. Bu iki yere Paris’e geldiğiniz de çocuklarınızı yanınıza almamanız tavsiye edilmektedir.

Roma

İçerisinde yer lan Vatikan nedeni ile Noel ve yeni yıl kutlamalarının çok özel bir şekilde hazırlanmış olan 3000 senelik bir şehirdir. Şehrin her bir tarafı tarih kokmasının dışında caddeleri, meydanları ve sokakları yeni senenin gelmesi ile özel bir şekilde ışıklandırılıp süslemesi yapılırken, Navona meydanında kurulmuş olan yeni yıl pazarı ilginizi çeken faktör arasında olacaktır. Aşıklar şehri olduğundan romantik bir yılbaşına sahip olmak istiyorsanız ilk olarak Roma’yı tercih edebilirsiniz. Dilerseniz yıldızlı otelleri tercih edebilir yahut butik oteller ile sonsuz konaklama seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Roma içerisinde ya da Roma’ya çok yakın bir yerde günlük veya haftalık oda kiralamanız uygun bir fiyata denk gelecektir.

Venedik

119 adet adanın üstüne kurulan ve Avrupa’nın en romantik şehirlerinden biri olan Venedik, bunların dışında kanallar ve köprüler ile bağlı bir yerdir. Venedik’te toplam 170 kanal ve 400 körü bulunuyor. San Marco Meydanı ise yeni yıla girebilmeniz için en uygun yer olacaktır. Venedik yalnızca tarihi eserleri, kanalları ve köprüleri ile değil maskeleri ve karnaval kostümleri ile ünlü olan bir şehir olduğundan çok keyifli bir zaman dilimi geçirebilirsiniz. Venedik’te yeni yıla girecekseniz eğer maskesiz giremeyeceğinizi söyleyebiliriz. Akşamüzeri San Marco Meydanın da yürürken şarabınızı alıp, yeni yıla havai fişek gösterilerini izleyerek girebilirsiniz. Emin olun ki havai fişek gösterisi ve şarapla en romantik yılbaşınız burada olacaktır.

“Yılbaşını Kutlayabileceğiniz 3 Harika Yer” için bir yorum

  1. Bu sene yılbaşında Paris’e gitmek biraz sakıncalı olabilir, sarı yelekliler ortalığı birbirine katmaya devam ediyor. Bu nedenle Paris’de yıl başı gecesi bile sakin geçmeyebilir. Ama tabi hayatınıza biraz aksiyon katmak istiyor iseniz iyi bir tercih olabilir 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir