Yoga ve Fitness Kıyafeti Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Yoga ve Fitness Kıyafeti Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Yoga ve fitness kıyafetleri, genellikle özel kumaşlardan üretilmektedir. Nano teknolojinin gelişmesi ile birlikte kıyafetlere gösterilen ilgi ve yıkama teknikleri de değişmektedir. Aslına bakarsanız yıkama tekniklerinde biraz daha geriye gidiyoruz.

Yoga ve fitness kıyafetlerinin özelliklerini yitirmek istemiyor ve uzun süre kullanmak istiyorsanız aşağıda verdiğimiz maddeleri dikkatli bir şekilde okuyun ve uygulayın.

Kıyafetleri Çantanızdan Çıkartın

Spordan geldikten sonra en çok rastlanan şeylerden biri yoga, pilates veya fitness kıyafetlerinin çantada unutulmasıdır. Bu durum kıyafetlerin ömrünü kısalttığı gibi şekillerini bozar ve özelliklerinin de yitirilmesine neden olur. Bu açıdan terli fitness kıyafetlerinizi eve gelir gelmez çantadan çıkartın.

Yoga, Pilates ve Fitness Kıyafetini Elde Yıkayın

Yoga, pilates ve fitness kıyafetleri özel kumaşlardan üretildiği için makinada yıkanmaması gerekir. Makinanızın çok hassas olduğundan emin misiniz? Ya da kıyafetin özelliğini koruyacağından? Bu açıdan en doğru karar, soğuk suda elde yıkamak olacaktır. Eski bir yöntem olsa da elde yıkamak kıyafetin ömrünü uzatacaktır.

Doğal Olmayan Yumuşatıcılardan Kaçının

Doğal olmayan yumuşatıcılar (fabrika ürünleri) kullanırsanız, kötü koku kıyafetiniz içine hapsedilecektir. Bu da istenmeyen bir durumdur.

Kendi Kendine Kurumasını Sağlayın

Fitness kıyafetlerinizi özellikle gölge bir yerde kendi kendine kurumasını sağlayın. Kurutucu kullanmak kıyafetin esneme vb. özelliklerini kaybettirecektir.

Yukarıda verilmiş olan adımları uygulayarak; fitness, pilates ve yoga kıyafetlerinizin uzun bir süre ilk günkü özellikleri ile birlikte kullanmış olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir